20.8 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Osmani uron Gjermaninë pasi mposhtën Serbinë në finale

Vjosa Osmani, presidente e Kosovës, ka uruar Gjermaninë për triumfin në Kampionatin Botëror të basketbollit.

Gjermanët fituan kundër Serbisë në finale.

”Weltmeister“, ka shkruar Osmani që përkthehet si kampion bote.

”Urime miqve tanë gjermanë për një fitore vërtet të merituar dhe historike të Kupës së Botës“, ka shkruar Osmani në Twitter.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...