29.4 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Osmani uron Italinë për Ditën e Republikës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Italinë me rastin e Ditës së Republikës.

Përmes një postimi në rrjetin social, X, Osmani uroi presidentin, miqtë dhe aleatët në Itali.

Ndër tjerash, ajo bëri thirrje për vazhdim forcimi të partneritetit mes dy shteteve.

Gëzuar Ditën e Republikës Presidentit Mattarella, kryeministres Meloni dhe miqve dhe aleatëve tanë në Itali!  Le të vazhdojmë të forcojmë partneritetin tonë të gjatë, avancuar në vlerat tona të përbashkëta evropiane”, shkroi Osmani në X./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...