18.8 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Osmani uron Pashkët, thotë se personifikojnë dashurinë dhe sakrificën për njerëzimin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar festën e Pashkëve Katolike.

Osmani është shprehur se kjo festë personifikon dashurinë dhe sakrificën për njerëzimin.

“Pashkët ringjallin shpresën për ditë më të mira, drejt një të ardhmeje me besim e shpresë, ndaj uroj që secila familje të rrethohet nga dashuria, paqja dhe gëzimi! Festa e Pashkëve shpërfaqë dashurinë, tolerancën dhe zemërgjerësinë, të cilat populli ynë i kultivon në vazhdimësi”, u shpreh presidentja.

“Le të na sjellin Pashkët shpresë, mirësi e begati për mbarë kombin shqiptar! Gëzuar për shumë mot Pashkët!”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...