18.8 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Osmani uron Poloninë për Ditën e Kushtetutës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka uruar Poloninë me rastin e Ditës së Kushtetutës së Polonisë.

Ajo tha se pret që në mes të Polonisë dhe Kosovës të forcohen edhe më tej raportet.

“Urime të përzemërta Presidentit @AndrzejDuda , Kryeministër @donaldtusk , dhe të gjithë miqëve dhe aleatëve tanë polakë me rastin e 3 majit – Ditës së Kushtetutës së Polonisë. Qoftë kombi juaj paqedashës të vazhdojë të lulëzojë dhe të përparojë në vitet në vijim. Ne mezi presim të forcojmë dhe ndërtojmë marrëdhëniet tona të shkëlqyera!”, tha ajo./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...