8.3 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Osmani uron presidentin e ri të Indonezisë: Shpresoj se do të zgjerojmë bashkëpunimin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Prabowo Subianto për zgjedhjen si president i Indonezisë.

Osmani me anë të një postimi në rrjetin e saj social në platformën X, ka shkruar që shpreson të zgjerojë bashkëpunimin mes dy vendeve.

“Shpresoj se presidenca e tij do të kontribuojë në mirëqenien e qytetarëve indonezianë dhe do të ofrojë një mundësi për bashkëpunim të zgjeruar midis vendeve tona”, shkroi Osmani./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...