4.9 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Osmani uron Zvicrën për ditën e pavarësisë: Do të vazhdojmë të forcojmë lidhjen midis vendeve tona

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka uruar Zvicrën për ditën e pavarësisë.

Përmes një postimi në Twitter, ajo ka thënë se Zvicra është partner i kahershëm dhe përkrah i flaktë i popullit të Kosovës.

“Së bashku, ne do të vazhdojmë të forcojmë lidhjen midis vendeve tona, me diasporën tonë që luan një rol kryesor”, ka shkruar tutje Osmani.

Këtë të martë, 1 gusht, Zvicra feston 731 vjetorin e themelimit.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...