18.6 C
Pec
E enjte, 13 Qershor, 2024

Osmani viziton shkollën “Xhevë Lladrovci” në fshatin Gllanasellë të Drenasit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, të premten ka vizituar komunën e Drenasit, derisa vizitojë edhe shkollën “Xhevë Lladrovci” në fshatin Gllanasellë.

Osmani në shoqërimin e kryetarit të komunës, Ramiz Lladrovci. u takua edhe me nxënës të moshave të ndryshme të kësaj shkolle dhe bëri homazhe te busti i Xhevë Lladrovcit.

Ndryshe, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një konferencë për media ka thënë se Drenasi është simbol i qëndresës dhe herozimit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...