7 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Osmani zhvillon takimin e rregullt me ambasadorin amerikan Hovenier

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka pritur në takim të rregullt ambasadorin e Shteteve e Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, me te cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend dhe rajon.

Siç njofton presidenca, Osmani dhe Hovenier gjithashtu diskutuan edhe për mundësitë e bashkëpunimit gjithëpërfshirës bilateral në fusha të interesit të përbashkët, përfshirë fushën e energjetikës, sigurisë dhe fusha të tjera./Njeshi/

© SYRI.net

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...