17.9 C
Pec
E mërkurë, 7 Qershor, 2023

OVL e UÇK-së i reagon ashpër Kurtit pasi përmendi vetëm Rexhep Selimin: Kemi 8 bashkëluftëtarë që po gjykohen në Hagë

Organizata e Veteranëve të Luftës i ka reaguar ashpër Kryeministrit Albin Kurti, pasi në një debat televiziv i dërgoi të fala veç bashkëpartiakut të tij, Rexhep Selimi, duke anashkaluar kështu Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Rexhep Selimin e Jakup Krasniqin.

Në një postim në Facebook, u.d i kryetarit të kësaj organizate, Faton Klinaku, ia ka kujtuar Kurtit se në Hagë po gjykohen tetë ish-pjesëtarë të UÇK-së.

Sipas Klinakut, fakti që Kurti e përmend veç Rexhep Selimin, është “e ulët”, dhe kundër së vërtetës dhe historisë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...