12.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Paditet Cardi B, sulmoi rojen e sigurisë

Ishte viti 2018 kur Cardi B dyshohet se ka sulmuar një roje sigurie në një ndërtesë të zyrës mjekësore.

Dyshohet se viktima nga pasojat është ‘detyruar’ të bëjë të kryejë operacione plastike. 

Sipas dokumentave të gjykatës të siguruara nga Radar Online, Emani Ellis pretendon se Cardi i ka shkaktuar “lëndime në fytyrë” me thonjtë e saj të gjatë dhe më pas ajo duhej të bënte një operacion plastik.

Në dosje bëhej e ditur se:

“Cardi u përkul për ta goditur Ellis në fytyrë dhe trup. Qëllimi i të pandehurit ishte që t’i shkaktonte lëndime paditëses në mënyrë që ajo të mos mund të kthehej në punë. E pandehura madje përdori statusin e saj për të pushuar paditësen nga posti i saj si roje sigurie.

E pandehura me anë të kërcënimeve, shtrëngimit, frikësimit, forcës fizike, duke përfshirë sulmin, e pengoi paditësen të kthehej në punë si roje sigurie, gjë që ajo kishte të drejtë ta bënte sipas ligjit. Ky ishte një incident shumë i rëndë që ndodhi më 24 shkurt 2018.”

Kur ndodhi incidenti, Cardi B ishte shtatzënë dhe pretendon se këto veprime ishin për vetëmbrojtje. Sakaq e gjykimit është caktuar më 31 maj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...