8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Paga mesatare në Kosovë 505 euro

Aleanca Kosovare e Bizneseve  mbështetur nga UNDP ka realizuar hulumtimin “Kosto e Punës 2018”. Përmes këtij projekti është matur niveli dhe struktura e kostove të punës që mbulohen nga punëdhënësit me qëllim të punësimit të stafit.

Kryetari i AKB-së, Agim Shahini, tha se përmes këtij projekti paga mesatare në Kosovë ka dalë të jetë 505 euro.

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), Skender Reçica, tha se këto të dhëna do të shërbejnë gjithashtu në të ardhmen për planifikimet e reja të punës.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...