15 C
Pec
E hënë, 17 Maj, 2021

ZGJEDHJET 2021

MË TË FUNDIT

Hoti pret në takim krerët e sistemit të drejtësisë, flasin për vettingun

Kryeministri Avdullah Hoti pret në takim kryetarët e Këshillit Gjyqësor, Prokurorial, Kryetarin e Gjykatës Supreme, si dhe Kryeprokurorin e Shtetit, raporton Ekonomia Online. Mediet janë...

Ministrja Bajrami takohet me Guvernatorin Mehmeti, flasin për rimëkëmbjen ekonomike

Ministrja e Financave dhe Transfereve, Hykmete Bajrami priti në takim guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) Fehmi Mehmeti ku diskutuan për situatën ekonomike...

BOTË: Polonia kap tre tonë kokainë në vlerë 761 milionë dollarë

Autoritetet polake kanë sekuestruar më tepër se tre tonë kokainë në vlerë rreth 761 milionë dollarë, një kapje rekorde në këtë vend, shkruan agjencia...

Parlamenti Evropian për Shqipërinë: Zgjedhje të njëkohshme parlamentare dhe lokale me Kodin e ri Zgjedhor

Përmes një deklarate në Parlamentin Evropian, grupi i Partisë Popullore Evropiane ka kërkuar që Shqipëria të zhvillojë zgjedhje të njëkohshme parlamentare dhe lokale me...

Hoti takohet me Gucatin, premton trajtim dinjitoz të kategorive të dala nga lufta

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur sot në takim kryetarin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati,...

Vuçiq për shkëmbimin e territoreve: Vetëm mund të qeshim me këto ide të kosovarëve

Rezoluta 1244 ka anët e saj të mira dhe të këqija, dhe ne ende nuk kemi asnjë dokument tjetër përveç tij, thotë Presidenti i...

Nehat Thaçi takon ministrin Selimi, flasin rreth menaxhimit të pandemisë COVID-19

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues, Nehat Thaçi, ka takuar sot ministrin e Drejtësisë, Selimi Selimin, të cilin e informoi për punën, sfidat dhe...

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat paralajmëron protestë para Komunës së Prishtinës

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës do të protestojë para Komunës së Prishtinës, në shenjë pakënaqësie për moskrijimin e kushteve për punë Kjo...

BOTË: Malta u jep para qytetarëve për t’i shpenzuar në restorante

Qeveria e Maltës do t’iu ndajë qytetarëve kuponë në vlerë prej 100 eurosh, për t’i shpenzuar në bare, hotele dhe restorante. Rreth çereku i bruto-prodhimit...

AAK vizitë zëvendëskryeministrit Tahiri: Do të jemi bashkëpunues, por edhe vëzhgues

Grupi Parlamentar i AAK-së, ka vizituar sot në Qeverinë e Kosovës zëvendëskryeministrin e parë, Besnik Tahiri. Në njoftimin e GP të AAK-së, thuhet se...

MË TË SHIKUARAT

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...