20.2 C
Pec
E diel, 20 Qershor, 2021

ZGJEDHJET 2021

MË TË FUNDIT

Mustafa: Specialja është produkt i fushatës anti-UÇK, por e vërteta po vjen

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa-Remi ka thënë se Gjykata Speciale duhet të mbyllë të gjitha të pavërtetat e prodhuara mbi lavdinë...

Flasin të infektuarit dhe mjekët kosovarë: Si është të përballesh me COVID-19

Që nga marsi i këtij viti, kur edhe është paraqitur rasti i parë me Covid-19 në Kosovë, rastet e të infektuarve kanë shkuar çdoherë...

Hoti për profesionistët shëndetësor: Ata janë heronjtë tanë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook ka falenderuar profesionistët shëndetësor për punën e dhe sakrificën e tyre gjatë kohës së...

Qytetarët mirëpresin shtrëngimin e masave antiCOVID-19

Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar masa më rigoroze në luftimin e përhapjes së koronavirusit, duke mos përjashtuar as mundësinë e vendosjes së gjendjes së...

Zemaj takon Tërnavën dhe Gjergjin: Komunitetet fetare kanë luajtur rol aktiv gjatë pandemisë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka takuar kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës myftiun Naim Tërnava dhe Kryeipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë...

Hoti: Të enjten takohem me Vuçiqin në Bruksel

Kryeministri vendit, Avdullah Hoti, ka folur pas takimit online që ka pasë për rifillimin e bisedimeve të dialogut Kosovë-Serbi. Hoti ka thënë se në çdo...

RAJONI: Gjashtë viktima dhe 136 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë kryer 991 teste, ndërsa janë regjistruar 136 raste të...

Nuk përfillet kërkesa e BIK-ut: Ndalohen tubimet publike dhe ritet fetare

Qeveria e Kosovës ka vendosur të mbyllë të gjitha tubimet përfshirë edhe ritet fetare. Kjo është bërë e ditur nga Kryeministri Avdullah Hoti. Ai ka...

Italia mirëpret rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

Ministrisë së Punëve të Jashtme të Italisë nëpërmjet një komunikate ka theksuar se Italia mirëpret video-konferencën e sotme në Bruksel e cila shënon rifillimin...

Kryeministri: Nuk propozojmë “Gjendje të Jashtëzakonshme”, shtrëngojmë masat anti-COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit me Këshillin e Sigurisë ka thënë se do të ketë masa rigoroze gjatë ditëve në vijim. “Sapo e...

MË TË SHIKUARAT

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...