15 C
Pec
E hënë, 17 Maj, 2021

ZGJEDHJET 2021

MË TË FUNDIT

“Forbes” publikon listën e njerëzve të famshëm më të paguar për vitin 2020

Revista “Forbes” ka publikuar listën e të famshmëve më të paguar për 2020-n, me mogulen e bukurisë, Kylie Jenner, që mban vendin e parë. Ajo...

Nënshkruhet marrëveshja, LDK-ja në koalicion me AKR-në e PD-në

Në selinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Dega në Mitrovicë, është nënshkruar marrëveshja e koalicionit ndërmjet LDK-AKR dhe LDK-PD. Ky koalicion u vlerësua se...

Këto janë rekomandimet e IKSHPK-së për mbrojtje nga Covid-19

Në kuadër të masave kundër pandemisë Covid-19, Ministria e Shëndetësisë në fazën e tretë të hapjes nga data 1 qershor ka lejuar veprimtarinë e...

Hoti merr mbështetje nga ambasadorin i OSBE-së, Jan Braathu

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, priti sot në takim shefin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, Ambasadorin Jan Braathu. Fillimisht ambasadori Braathu uroi...

Ka shpresë për mbajtjen e dasmave sivjet, flasin nga Ministria e Shëndetësisë

Që nga 30 prilli kur Ministria e Shëndetësisë prezantoi një plan me tre faza të hapjes së ekonomisë i cili ahengjet i pozicionoi në...

Mustafa: Vendimet e shumicës duhet të respektohen si rregull brenda LDK-së, Qeveria Hoti ka vizion për të ardhmen

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se kryetarët e degëve të LDK-së, i kanë dhënë përkrahje të pa rezervë Qeverisë...

Capital T dhe Ledri Vula bashkojnë forcat, do të vijnë për herë të parë në bashkëpunim

Dy reperët e njohur të skenës, Capital T dhe Ledri Vula kanë bashkuar forcat për një bashkëpunim. Dyshja që ndër vite ruajnë një miqësi të...

Qeveria miraton propozimet e Ministrisë së Shëndetësisë lidhur me pandeminë e COVID-19

Qeveria e Republikës së Kosovës ka njoftuar se ka miratuar propozimet e Ministrisë së Shëndetësisë lidhur me pandeminë e COVID-19. Me kërkesë të Ministrisë së...

Prokurori i Shtetit ngrit 42 aktakuza ndaj 51 personave

Prokurori i Shtetit gjatë 24 orëve të fundit ka ngritur 42 aktakuza kundër 51 personave, për vepra të ndryshme penale. Me urdhër të Prokurorit të...

Presidenti Thaçi: Gjithmonë mirënjohës për kontributin e Vokrrit

Presidenti i Kosovës ka përkujtuar futbollistin legjendar Fadil Vokrri në dyvjetorin e ndarjes nga jeta. Në një postim në Facebook, Hashim Thaçi ka thënë se...

MË TË SHIKUARAT

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...