15 C
Pec
E hënë, 17 Maj, 2021

ZGJEDHJET 2021

MË TË FUNDIT

Kthehen reshjet e shiut

Sot dhe nesër mbi vendin do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta diellore. Vranësirat gjatë ditës, kryesisht pasdite parashihen të shoqërohen...

Studentët rivendosin flamurin e UÇK-së në objektin e Qeverisë

Organizata Demokracia Studentore me disa invalidë të luftës çlirimtare e kanë rivendosur flamurin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i cili është larguar nga objekti...

Ministrja e Jashtme thotë se do të angazhohet në rindërtimin e urave të miqësive të Kosovës me botën

Ministrja e Jashtme thotë se do të angazhohet në rindërtimin e urave të miqësive të Kosovës me botën Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës,...

Nagavci: Koha mes Qeverisë Kurti 1 dhe Qeverisë Kurti 2 do të jetë e shkurtër

Arbërie Nagavci nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se do të kthehen shpejt në pushtet dhe sipas saj për të vazhduar gjatë. “Saktë katër muaj më...

Veseli, Kurtit: Nuk bëri asgjë për ballafaqimin me Serbinë, asgjë në luftën kundër korrupsionit

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli e ka quajtur ”mashtrim” qeverinë e re në krye me Avdullah Hotin, madje për këtë arsye deklaron se subjekti...

Hoti: Nuk jam i zemëruar me Osmanin që nuk e udhëhoqi seancën

Kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se nuk ndihet aspak i zemëruar me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmanin, e cila nuk...

Osmani nesër dërgon kërkesë në MSH për monitorimin e deputetëve që pinë duhan brenda Kuvendit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka kërkuar nga Inspektorati i Ministrisë së Shëndetësisë që të shqiptojë dënime për deputetët që e...

VV-ja thotë se peticionin po e nënshkruajnë edhe anëtarë të LDK-së

Vetëvendosje e Pejës ka thënë se në këtë qytet që nga dje, peticionin për zgjedhje e kanë firmosur qindra qytetarë. Në një komunikatë për media,...

Ushqimet që duhet të konsumoni dhe ato të cilat duhet ti shmangni në verë

Temperaturat e nxehta të verës janë dërrmuese në shumë aspekte. Ushqimi është një prej tyre. Vala e të nxehtit ka tendencën të mundë oreksin...

Pesë raste me koronavirus sot në Kosovë, tre të shëruar

Pesë raste të reja me koronavirus janë shënuar sot në Kosovë, ndërkaq tre persona janë konfirmuar të shëruar. Kështu ka bërë të ditur Instituti...

MË TË SHIKUARAT

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...