0.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Pagoi 50 mijë euro dorëzani, ish-kryetari i Shtërpcës lirohet nga burgu

Gjykata Themelore në Pejë ia ka ndërprerë masën e paraburgimit ish-kryetarit të Komunës së Shtërpcës, Bratislav Nikoliq, pasi i njëjti ka paguar 50 mijë euro dorëzani.

Në vendimin të cilin e ka siguruar Telegrafi thuhet se nëse Nikoliq nuk i përgjigjet thirrjeve të gjykatës, mjetet e caktuara si dorëzani do të derdhen në fondin për kompensimin e viktimave të krimit, ndërsa të pandehurit do t’i caktohet menjëherë masa e paraburgimit.

Ndryshe, Bratislav Nikoliq ndodhej nën masën e paraburgimit që nga 21 dhjetori i vitit 2021, kur u arrestua si i dyshuar për rastin e njohur si “Brezovica”.

Për të njëjtin, Prokuroria dyshon se ka përfituar 1 milion euro nga dhënia e lejeve për ndërtim të vilave në zonën e Brezovicës.

Për këtë rast janë bastisur 10 lokacione në regjionin e Ferizajt, Prishtinës dhe në Shtërpcë, ku janë sekuestruar para, armë, vetura si dhe disa dokumentacione./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...