15 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Pak para takimit të Këshillit të Sigurimit, Osmani takohet me ambasadorin amerikan, Robert A. Wood

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani, para fillimit të mbledhjes së Këshillit të Sigurimit është takuar me ambasadorin Robert A. Wood

Osmani ka thënë se e ka informuar lidhur me zhvillimet e fundit të sigurisë dhe kanë diskutuar për rëndësinë e bashkëpuninimit.

“Përpara takimit të OKB-së sot, u takova me ambasadorin Robert A. Wood. E informova për zhvillimet e fundit të sigurisë dhe diskutuam rëndësinë e bashkëpunimit të vazhdueshëm me aleatët për të trajtuar sfidat e përbashkëta”, ka thënë Osmani në X.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...