15.1 C
Pec
E diel, 4 Qershor, 2023

Pamje të një vullkani në Meksikë duke shpërthyer, i cili nxjerr tym në qiellin me yje

Disa pamje të publikuara nga mediat e huaja thuhet se tregojnë vullkanin Popocatepetl në shtetin meksikan të Puebla duke shpërthyer.

Ai është një nga vullkanet më aktivë në botë dhe së fundmi ka përjetuar një rritje të aktivitetit.

Si pasojë, edhe shkollat lokale në qytetet e afërta janë detyruar të mbyllen.

Ai është “i vendosur” rreth 45 milje (72 km) në juglindje të qytetit të Meksikos.

Dhe “zhurmat” e fundit të vullkanit bënë që edhe Aeroporti Ndërkombëtar Benito Juarez i qytetit të pezullojë fluturimet për pesë orë të shtunën.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...