-3.8 C
Pec
E diel, 23 Janar, 2022

Pamje të reja nga shkatërrimet në Stamboll: 4 të vdekur dhe 19 të plagosur

Katër persona kanë humbur jetën dhe 19 të tjerë janë plagosur sot në Stamboll si pasojë e erërave të fuqishme që kanë përfshirë vendin. Lajmi është bërë me dije nga autoritetet shtetërore në një deklaratë për mediat.

“Katër persona duke përfshirë edhe një të huaj kanë vdekur dhe 19 nga bashkëqytetarët tanë janë plagosur. Tre prej tyre janë në gjendje të rëndë”, thuhet në deklaratë ku citohet një raport i agjencisë së Menaxhimit të Fatkeqësive Natyrore.

 

Në pamjet e publikuara në agjencinë e lajmeve turke “DHA” duken dy burra dhe një karrocë fëmijës nën rrënojat e një kantieri që të japin idenë sikur ka ndodhur ndonjë shpërthim.

Kryetari i Bashkisë së Stambollit Ekrem Imamoglu shprehu ngushëllimet e tij për familjet e viktimave dhe u bëri thirrje banorëve të qytetit të jenë të kujdesshëm përballë rrezikut./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...