21.3 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Para takimit të Brukselit, Kurti takon ambasadorin francez

Kryeministri Albin Kurti, zhvilloi një takim me ambasadorin e Francës në Kosovë, Olivier Guerot.

Ata kanë diskutuar për takimin e nivelit të lartë që do të mbahet nesër në Bruksel.

Sipas njoftimit të Kryeministrisë, Kurti dhe diplomati francez kanë diskutuar për rëndësinë e zbatimit të plotë, të shpejt si dhe pa kushte të Marrëveshjes bazike dhe Aneksit të saj.

“Në takim u diskutua edhe për marrëdhëniet bilaterale, çështjet aktuale dhe për takimin e nesërm të nivelit të lartë në Bruksel, pritjet nga ai takim dhe për rëndësinë e zbatimit të plotë, të shpejt dhe pa kushte të Marrëveshjes Bazike dhe Aneksit të saj”, ka njoftuar Kryeministria.

Kryeministri i Kosovës dhe presidenti i Serbisë do të zhvillojnë nesër takim në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...