17.7 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Para takimit të së enjtes me Osmanin, Stoltenberg iu flet eurodeputetëve për sigurinë evropiane

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg të enjten do t’i informojë eurodeputetët mbi zhvillimet më të fundit të sigurisë evropiane dhe bashkëpunimin BE-NATO.

Sipas një njoftimi të publikuar në faqen e Parlamentit Evropian, fjalimi i sekretarit të Aleancës Veri-Atlantike në Komisionin e Punëve të Jashtme dhe Nënkomitetin për Siguri dhe Mbrojtje do të pasohet nga një shkëmbim pikëpamjesh me eurodeputetët.

Kjo paraqitje e zyrtarit të lartë të NATO-s në PE që nis pas orës 8 të mëngjesit i paraprin takimit po të njëjtën ditë me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Takimi Stoltenberg-Osmani është paralajmëruar të mbahet në selinë e NATO-s në Bruksel në mesditë, njofton KlanKosova.tv.

Ende nuk janë bërë të ditura arsyet e këtij takimi, por ajo që dihet është se të dy do të mbajnë një konferencë të përbashkët për shtyp pas takimit.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...