10.1 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Paraeliminatoret e Ligës së Kampionëve organizon FFK

Pas aplikimit të Federatës së futbollit të Kosovës, për të organizuar rrethin paraeliminator të Ligës së Kampionëve, UEFA, i ka besuar federatës sonë që të organizoj këtë evenimet të rëndesishëm që në masë të madhe do ti ndihomoj klubit i cili do të na përfaqësoj në këtë gara.

Pjesë e paraeliminatoreve të Ligës së Kampionëve, do të jetë kampioni i Kosovës, si dhe kampionët nga San Marino ,Gjibraltari dhe Andora.

Vitin e kaluar ky rreth i paraeliminatoreve u zhvillua në Gjibraltar, ku kampioni ynë Drita, arriti të siguroj plasman në rrethin e parë kulifikues ku u eliminua nga, skuadra e njohur suedeze, Malmo.

Ndeshjet e rrethit paraeliminator do të zhvillohen prej 20 deri më 27 qershor, 2019.Njeshi.com

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...