3.2 C
Pec
E martë, 28 Nëntor, 2023

Parlamenti Europian do ta mbështesë Kosovën drejt liberalizimit të vizave

Kryesuesi i delegacionit të Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian, David McAllister, ka bërë të ditur se gjatë takimit të zhvilluar me zëvendëskryeministrin Enver Hoxhaj, kanë biseduar për dialogun me Serbinë si dhe për çështjen e liberalizimit të vizave

Gjatë konferencës për medie diplomati McAllister ka theksuar se Parlamenti Europian do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën drejt procesit të liberalizimit të vizave.

“Ne kemi diskutuar rreth procesit të dialogut midis Kosovës dhe Serbisë”, ka thënë McAllister para gazetarëve.

“Ne po ashtu kemi diskutuar për çështjen e liberalizimit të vizave dhe dëshirojmë t’i sigurojmë qytetarët se Parlamenti Europian është partner i Kosovës dhe do të vazhdojë ta mbështes atë gjatë këtij procesi”, tha ai.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...