11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Pas granatimeve në Tripoli, humbën jetën së paku 4 përsona

Pas dy javë luftime në afërsi të Tripolit, forcat e ushtrisë kombëtare të Libisë, të drejtuara nga gjenerali Khalife Haftara, gjinden në paralagje të kryeqytetit, ku po luftojnë me grupe të ushtrisë që drejtohen nga qeveria lokale në Tripoli infomojnë Kombet e Bashkuara.

Zyrtarët lokal të Tripolit, kanë informuar se gjatë granatimeve të fundit kanë humbur jetën së paku 4 civil ndërsa janë plagosur 20 të tjerë.

Diplomatët në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara kanë filluar të diskutojnë rezolutën e prezantuar nga Britania e Madhe e cila kërkon ndalim të menjëherëshëm të luftimeve dhe arritjes së një marrëveshje për armpushim, pas të cilës do të mund të hapet mundesia e bisedimeve për zgjedhjen e problemeve ne Libi.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...