0.4 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Pas një sëmundje të shkurtër sot vdiq Gëzim Hadri

Pas një sëmundjeje të shkurtër sot në Gjakovë ndërroi jetë në moshën 63 vjeccare ish futbollisti i “Vëllaznimit” dhe i Klubit futbollistik “Gjakova”,Gëzim Hadri. Ai i takoi njërës prej gjeneratave më të suksesshme të Vëllaznimit me të cilin luajti edhe në Ligën e dytë të ish Jugosllavisë, së bashku Genc Hoxhën,Ali Shehun e të tjerë.

Pas karrierës së begatshme si futbollist, Gëzim Hadri, u bë njëri prej gjyqtarëve më të mirë. Ai ndau drejtësinë gjatë mëvetësimit të garave në Kosovë dhe pas luftës në Superligën e Kosovës.

Varrimi i të ndjerit do të bëhët nesër me 7 mars, në varrezat e qytetit në Gjakovë .

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...