11.2 C
Pec
E shtunë, 25 Mars, 2023

Pas takimit me Osmanin, Lajçak i shkon në zyre Kurtit

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, është nisur drejt Qeverisë së Kosovës.

Lajçak do të pritet nga kryeministri i vendit, Albin Kurti.

Paraprakisht Lajçak është takuar me presidenten e vendit, Vjosa Osmani.

Vizita e Lajçak në Prishtinë vjen dhjetë ditë pas atij të fundit të mbajtur në Bruksel me Shefin e Diplomacisë së Jashtme të BE-së, Josep Borrell dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Në takimin trepalësh të 27 shkurtit, Kurti dhe Vuçiq janë pajtuar në Bruksel që të mos ketë diskutime shtesë në lidhje me propozimin e BE-së./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...