15.6 C
Pec
E premte, 12 Prill, 2024

Patentëshoferët së shpejti njihen në Malin e Zi, Zvicër dhe Francë

Qeveria e Kosovës ka miratuar nismat për lidhjen e marrëveshjeve me Malin e Zi, Zvicrën dhe Francën për njohjen e patentëshoferëve.

Ministri i Brendshëm, Ekrem Mustafa, thotë se MPB-ja përmes këtij projekti ka për qëllim sigurinë rrugore.

“Kjo do të trajtohet në mënyrë të detajuar. Poseduesi i patentëshoferit nuk do të ketë nevojë të hyjë në provim teorik apo praktik me rastin e marrjes së lejes së qëndrimit,” është shprehur Mustafa para kabinetit qeveritar

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...