9.3 C
Pec
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Peja pret Bashkimin në kuadër të xhiros së shtatë

Do të zhvillohen sot, dy ndeshjet e fundit të xhiros së shtatë në Prince Caffe Superligë e Kosovës.

Java e shtatë mbyllet me derbin mes Pejës dhe Bashkimit, dy skuadra me traditë në basketbollin e Kosovës.

“Verdhezinjtë” që kanë shënuar edhe dy fitore në FIBA Europe Cup janë të motivuar për fitoren e radhës, ku në garat e elitës kanë gjashtë fitore e asnjë humbje, ndërsa prizrenasit kanë tri fitore e tri humbje.

Trepça do të ketë përballë Golden Eagle Yllin me fillim nga ora 17:00.

Mitrovicasit që po garojnë në FIBA Europe Cup kanë pesë fitore dhe vetëm një humbje nga Peja, ndërsa ish-kampionët e Kosovës kanë dy fitore e katër humbje.

Ndeshja, do të fillojë në ora 19:00. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...