9.1 C
Pec
E shtunë, 2 Dhjetor, 2023

Peja-Vëllaznimi hapë sezonin e ri 2023/24 në Superligen e Kosovës në Basketboll

Në Pejë zhvillohet sonte, ndeshja e parë e sezonit të Supërliges së Kosovës në Basketboll.

Basketbollistët e Pejës, presin ata të Vëllazënimit që në letër duket se do të jetë një përballje e lehtë.

Peja vjen në këtë ndeshje, pas humbjes në finale të Supërkupes nga ana e Trepçës, ndërsa Vëllaznimi vjen pas disfatës në çerekfinale të Superkupës nga ana e Golden Eagle Yllit.

Të dy skuadrat, gjatë afatit kalimtar janë përforcuar me lojtarë vendor dhe të huaj dhe të dy skuadrat kanë synimet e tyre për këtë sezon.

Ndeshja Peja-Vëllaznimi, nisë nga ora 19:00.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...