-0.5 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Pejë: Arrestohet për kokainë, lirohet në procedurë të rregullt!

Në një aksion kërkim-patrullimi efektivët policor të Pejës, të mbështetur edhe nga pjesëtarë të Njësisë Speciale, kanë arrestuar një të dyshuar, pasi qe gjatë kontrollit tek i njëjti është gjetur dhe konfiskuar një qese e vogël substancë e dyshuar narkotike e llojit kokainë.

Në raportin policor 24 orësh nga Policia e Kosovës thuhet se arrestimi nga Policia ka ndodhur rreth orës 02:20 minuta pas mesnatës në Pejë ndërsaqë po në raport potencohet se i njejti person i dyshuar, nga Prokurori i shtetit është liruar në procedurë të rregullt.

Njoftimi i plotë:

‘Pejë 29.08.2023 – 02:20. Është arrestuar i dyshuari kosovar pasi qe gjatë kontrollit tek i njëjti është gjetur dhe konfiskuar një qese e vogël substancë e dyshuar narkotike e llojit kokainë. Në konsultim me prokurorin, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.’/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...