15.7 C
Pec
E hënë, 15 Prill, 2024

Pejë: Kërcënojnë për pronën, dy të arrestuar

Dy persona janë arrestuar në Pejë, të cilët për shkak të një prone të paluajtshme, e kanë kanosur viktimën mashkull me ç’rast i kishin dëmtuar disa shtylla betoni. Të dyshuarit për atë pronë, i kishin kërkuar viktimës para.

Policia thotë se gjatë bastisjes në shtëpinë e njërit prej të dyshuarve, është gjetur dhe konfiskuar një pushkë automatike AK-47 me dy karikatorë dhe 20 fishek.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit, njëri prej të dyshuarve është dërguar në mbajtje, ndërsa tjetri është liruar në procedurë të rregullt./Njeshi

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...