20 C
Pec
E martë, 30 Maj, 2023

Pejë, persona të maskuar e nxjerrin nga vetura postierin dhe ia marrin paratë

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast grabitje që ka ndodhur në qytetin e Pejës.

Viktima mashkull kosovar ka raportuar se derisa kishte qenë duke bërë transportin e postës së shpejtë me veturën e postës me targa vendore nga skaji i rrugës i kishin dalë para katër persona të maskuar të cilët e kishin nxjerrë nga vetura dhe ia kishin grabitur një shumë të konsiderueshme të hollash pronë e postës dhe disa tjera të holla personale.

Viktima si pasojë e rastit ka pranuar tretman mjekësor. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante  të policisë dhe janë duke e hetuar rastin./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...