13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Pensionistët kërkojnë nga institucionet të punojnë në kompletimin e dokumenteve për marrjen e pensioneve nga Serbia.

Përfaqësuesit e Federatës Sindikale të pensionistëve, invalidëve dhe të moshuarve të Kosovës, kanë kërkruar nga organet shtetrore të kompletojnë dokumentacionet për realizimin e të drejtës për të marrë pensionet nga Fondi Pensional i Serbisë.

Përfaqësuesit e Federatës Sindikale të pensionistëve, kanë kërkuar tash e 3 muaj të takohen me kryeparlamentarin dhe kryeministrin e Kosovës, për nisjen e këti procesi por deri me tani nuk është bërë asgjë në këtë drejtim shkuran ,,Koha Ditore,,

Kryetari i kësaj federate, Sylejman Meta, ka deklaruar se pensionistët e Kosovës, tashmë kanë fituar të drejtën e pensioneve me vendimin që ka marrë Gjykata e Strasburgut në vitin 2012.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...