31.3 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Pensionistët të shqetësuar me informatat se po ndahen deri në 700 euro, Kasumi: S’po e dimë kush e publikoi këtë rrenë

Pensionistët në Kosovë ditëve të fundit kanë rënë pre e disa informatave të pavërteta, duke u kërkuar para në këmbim të përfitimit të një shume të hollash, mëvonë, raporton Ekonomia Online. 

Në Organizatën e Pensionistëve të Prishtinës, thonëse nuk e dinë nga kush kanë dal informata të tilla, se Qeveria do të ndajë deri në 700 euro për pensionistët.

Kryetarja e Organizatës së Pensionistëve të Prishtinës, Mybera Kasumi, ka thënë për Ekonomia Online, se edhe ajo ka hasur në informata të tilla të rrejshme, që ka ndikuar më pas që shumë pensionistetë shkojnë në zyrën e saj dhe të kërkojnë të aplikojnëpër këto shuma të parave.  /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...