21.3 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Pep Guardiola trajneri i vitit nga UEFA

Pep Guardiola është zgjedhur trajneri i vitit 2022/23 nga UEFA.

Trajneri spanjoll ka pasur një vit të jashtëzakonshëm me skuadrën e tij Manchester City.

Guardiola udhëhoqi klubin anglez ta fitonte Ligën e Kampionëve për herë të parë në histori të klubit.

Me Pep në krye, këtë vit City fitoi edhe Ligën Premier, Kupën FA dhe Superkupën e Evropës për klube.

Ndërkohë trajnerja e vitit është zgjedhur përzgjedhja e Përfaqësueses së Anglisë, Sarina Wiegman./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...