16.1 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Për Ditën e të mbijetuarve të dhunës, ndriçohet ndërtesa e qeverisë

Në shënim të Ditës së të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, sonte në 19:30, ndërtesa e Qeverisë së Republikës së Kosovës do të ndriçohet me lulen anemonë, simboli që përfaqëson të mbijetuarat e të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Kështu, Qeveria e Republikës së Kosovës e mbështetë fushatën “Bëhu zëri im”, në përkrahje të të mbijetuarve të dhunës seksuale dhe luftim të stigmës që akoma mbizotëron në shoqëri ndaj dhunës seksuale, të përdorur si armë lufte nga Serbia në Kosovë, njofton Qeveria ne Kosovës. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...