15.7 C
Pec
E hënë, 15 Prill, 2024

Për shkak të prezantimit të simboleve shqipëtare në rrjetet sociale, furrtarët Shqipëar dëbohen nga Pançeva

Banorët e lokalitetit Dolova, në komunën e Pançevës në Serbi, kanë grumbulur 250 nënshkrime të cilat i kanë dorëzuar tek pronari i një lokali në të cilin kanë punuar furrëtar Shqipëtar nga Kosova, me kërkesë të largimit të tyre për shkak të provokimeve që ata kanë bërë ne rrjetet sociale duke prezantuar me duar simbolin shqipëtar shqiponjën dy krenare.

Banorët e këti lokaliteti këtë veprim e kanë cilësuar si provokim dhe kërcnim për serbët dhe rasti është paraqitë edhe në gjykatë me që rast edhe është bastisë banesa e furrtarëve por që as gjë e dyshimt nuk është gjetë me këtë rast.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...