3 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Përballja në hendboll me Bosjen dhe Hercegovinën, përfaqësuesja e Kosovës ndalohet për dy orë në kufi, treneri dhe disa lojëtarë detyrohet të udhëtojnë me aeroplan

Përfaqësuesja A e Kosoves në hendboll, në konkurencën e meshkujve, ka arritur sot ne Tuzlla të Bosnjës dhe Hercegovinës, ku nesër me fillim ne oren 17:00, zhvillon takimin kualifikues për kampionatin botëror, me Bonjes dhe Hercegovinën.

Gjatë rrugëtmimit, ekspedita e Kosovës u ndal ne kufirin mes Bosnjes dhe Hercegovinës për dy orë, nga zyrtarët serb, me këtë rast, pesë lojëtarë është dashur që bashkë me trenerin Fatamir Muhaxheri, u detyruan ëe udhëtimin ta bëjnë me aeroplan.

Arsyet e ndaleses ende nuk dihen, por mund te jetë edhe një pengese që i bëhet sportistëve kosovarë, në prezntimin e garave ndërkombëtare. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...