5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Përfaqësuesi i Volkswagen: Kosova as që është marrë në konsideratë për investime

Përfaqësuesi i kompanisë së njohur të veturave në Kosovë, Volkswagen, Baki Abdullahu ka demantuar deklaratat e minstrit të Tregtisë, Endrit Shala se kjo kompani mund të investojë në Kosovë.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se Kosova as nuk është marrë në konsideratë për të inevstuar.

Ai thotë se nuk është çudi ky injorim duke marrë parasysh situatën në të cilën gjendet vendit.

Tutje Abdullahu ka thënë se vendet në rrethin e ngushtë për investime janë Bullgaria dhe Turqia.

Ky është postimi i tij:

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...