6.6 C
Pec
E enjte, 23 Mars, 2023

Përfundojnë takimet dypalëshe, pas pak pritet të nisë takimi Kurti-Vuçiq

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut kanë përfunduar.

Siç raportojnë mediat se takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq i ndërmejtësuar nga Borell dhe Lajcak pritet të nisë së shpejti.

Siç ka njoftuar zyrtarisht BE-ja, në agjendë është diskutimi për Aneksin e zbatimit të propozimit të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...