21 C
Pec
E hënë, 12 Prill, 2021

Përfundon aksioni i Policisë, kjo është arsyeja pse u arrestuan katër zyrtarët e Ministrisë së Bujqësisë

Policia e Kosovës është duke zhvilluar një aksion në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Ushtruesi i detyrës së kryeshefit të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, Agim Nuha dhe 4 zyrtarë të kësaj agjencie janë arrestuar nga Njësia Speciale e Kosovës dhe Krimeve Ekonomike.

Mediat kanë mësuar se aryeja e këtij aksionit të policisë ka të bëjë me dyshime për keqperdorim në subvencione.

Aksione të ngjashme Policia ka zhvilluar edhe në disa lokacione si në Istog dhe Lipjan, por që nuk janë dhënë detaje tjera nga zyrtarë e Policisë/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...