24 C
Pec
E martë, 24 Maj, 2022

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë, serbët: 4 shtete tërheqin njohjen e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikola Selakoviq, tha sot se katër vende tashmë e kanë marrë vendimin për tërheqen e njohjes së Kosovës, dhe se notat e tyre ia dorëzoi presidentit, Aleksandar Vuçiq.

Këto komente, ai i bëri pas seancës së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, që u ftua urgjent pas aplikimit të Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Mirëpo, nuk qe në gjendje të jap datë se kur do të publikohen emrat e këtyre vendeve njohje-tërheqëse.

Sipas tij, këtë do ta bëj presidenti, “kur ai e sheh të nevojshme”.

Kjo, derisa ka pohuar se janë dy shtete të fuqishme që po e ndihmojnë Kosovën. Njëra ndër to tha se është SHBA-ja./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...