27.8 C
Pec
E enjte, 25 Korrik, 2024

Përfundon pjesa e parë: Spanjë po avancon ndaj Shqipërisë

Spanja e ka mbyllur me rezultat 1-0 pjesën e parë ndaj Shqipërisë me ndeshjen që po zhvillohet në qytetin e Dusseldorfit në kuadër të Grupit B.

Shqipëria e nisi mirë këtë takim duke ushtruar presion në zonën e spanjollëve dhe duke mbyllur hapësirat, por duke mos arritur që të krijojë ndonjë rast shënimi.

Rasti i parë serioz në këtë ndeshje i takoi Spanjës, të cilët në minutën e 12-të iu afruan golit me anë të Mikel Merinos por Strakosha ia mohoi golin.

Vetëm një minutë pas këtij rasti, “Furia e Kuqe” arriti ta gjejë golin e epërsisë në përballjen ndaj Shqipërisë.Ishte Ferran Torres ai i cili në minutën e 13-të realizoi për 1-0 pas asistimit të mençur nga Dani Olmo.

Shqipëria tregoi forcën e saj në minutën e 44-të me anë të Kristjan Asllanit i cili me një super goditje nga jashtë zoëns e testoi seriozisht portën e David Rayas, por pa arritur të shënojë.

Mbetet të shihet në pjesën e dytë se cili do të jetë reagimi i Shqipërisë, natyrisht që “Kuqezinjtë” kanë disa opsione në bankën rezervë si Armando Broja dhe Arbër Hoxha të cilët mund të bëjnë diferencën./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...