12.3 C
Pec
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Përfundon procesi i numërimit në Kukës, fiton socialisti Albert Halilaj

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Kukës, ndërsa fitues është shpallur zyrtarisht Kandidati i Partisë Socialiste Albert Halilaj.

Haliaj ka fituar me një rezultat të thellë rreth 5000 vota diferencë nga kandidati i koalicionit “Bashkë fitojmë”, Emri Vata.

“Falënderoj të gjithë qytetarët e Kukësit për besimin që më kanë dhënë, për këtë përgjegjësi të madhe. U premtoj se do të jem i thjeshtë dhe do u vij në ndihmë të gjithë qytetarëve, lidhur me infrastrukturën, papunësinë, zhvillimin ekonomik, dhe promovimin e turizmit”, tha Halilaj në pronocimin e parë në media, raporton Euronews Albania.

Në zgjedhjet e 14 majit diferenca mes kandiatëve ka qenë rreth 2000 vota më shumë për kandidatin socialist Safet Gjici.

Zgjedhjet në Kukës u përsëritën pasi ish-kryebashkiaku Safet Gjici dha dorëheqjen pas publikimit të një video-skandali të tij. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...