23.2 C
Pec
E enjte, 13 Qershor, 2024

Përfundon protesta serbe në Jarinjë, paralajmërohet bllokimi i pikave tjera kufitare me Kosovën

Ka përfunduar protesta në anën e Serbisë që bllokoi pikëkalimi kufitar të Jarinjes, ndërsa janë paralajmëruar të reja për shkak të, siç thanë ata, “kushteve të vështira të jetesës së serbëve në Kosovë”.

Protesta ishte organizuar nga disa OJQ serbe,  ndërsa sipas organizatorëve planifikohet të bllokohen edhe kalimet tjera administrative, kanë raportuar “Danas” dhe “Kossev”, transmeton Klankosova.tv.

Siç thanë organizatorët, protesta ishte paqësore.

Profesor Bozhidar Mitroviq, një nga folësit në këtë protestë, tha se kjo ishte një “paralajmërim, protestë paqësore, duke bllokuar kalimin në Jarinje” dhe shtoi se ka plane për bllokimin e kalimeve tjera kufitare me Kosovën. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...