7.5 C
Pec
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Përfundon takimi Kurt-Lajçak-Hovenier, nuk deklarohen për media

Ka përfunduar  takimi mes kryeministri të Kosovës, Albin Kurti, me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe ambasadorin amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier.

Asnjëri prej tyre nuk është prononcuar për media.

Paraprakisht, Kurti sot ka zhvilluar një takim me ambasadoret e QUINT-it.

Kujtojmë se ditë më parë, Kurti ka prezantuar në Kuvendin e Kosovës, gjashtë kushte  të cilat ndërlidhen direkt me marrëveshjen e asociacionit të komunave me shumicë serbe./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...