15.8 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Përfundon takimi në Bruksel, Vuçiqi thotë se nuk ka marrëveshje

Takimi në Bruksel, mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq ka përfunduar. Siç raporton REL, Vuçiq ka theksuar se nuk ka pasur marrëveshje.

“Ne të gjithë i kemi propozimet tona, shqiptarët i kanë të tyret, ne i kemi tonat. Në fund, ne si Serbi e kemi pranuar propozimin e kompromisit të BE-së. Kurti nuk ka dashur ta pranojë. Takimi ka përfunduar”, u tha Vuçiq gazetarëve.

Tashmë kanë kaluar dy orë që nga fillimi i takimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq nën ndërmjetësimin e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borell dhe emisarit për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak në Bruksel.

Në pamjet që u publikuan, Kurti dhe Vuçiq patën një kontakt me sy, e cila mori vëmendjen e mediave dhe u pa që takimi nuk do të jetë i lehtë.

Para se të fillonte takimi trepalësh, Borell dhe Lajçaku janë takuar ndaras me kryeministri Kurti dhe Vuçiqin. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...