5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Përgatitja e të rinjve për tregun e punës, prioritet i Qeverisë Haradinaj

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka organizuar dëgjimin publik lidhur me draftin e Strategjisë së rinisë 2019-2024.

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, tha se kjo strategji është nxjerrë në bazë të nevojave dhe kërkesave të të rinjve.Sipas tij, kjo strategji pesë vjeçare ka tri objektiva kryesore:

Funksionalizimi i fondit rinor qe është ndarë një shumë prej 1 milionë euro, një mjedis me të shëndetshëm për të rinjtë dhe krijimin e programeve që i përgatit më shumë për tregun e punës.

Gashi tha se si pasojë e mungesës së programeve jo të mira nuk ka pasur rezultate të prekshme për të rinjtë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...