8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Përlotet polici në protestë

Është mbajtur protesta në Drenas, si shenjë revolte ndaj rastit të përdhunimit të një të miture, ku dyshohet të jenë përfshirë një mësimdhënës dhe një zyrtar i policisë. Gjatë kësaj proteste, një polic është parë teksa i rridhnin lotët, më pas protestuesit në shenjë përkrahjeje kanë filluar ta përqafonin, me këtë rast ata brohorisnin se ‘Policia është e jona’. Ndërsa më parë protestuesit kërkuan që si shenjë revolte ndaj policit të dyshuar, policët të hedhin një hap mbrapa, gjoja si formë kundërshtimi ndaj këtij akti. Por protestuesit dhe organizatorët e arsyetuan këtë  mosreagim të policisë, ani pse bashkëndjejnë me ta,njofton RTV21.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...