18.9 C
Pec
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Përmbytjet dhe erërat e forta godasin qytetin e Mekës, stuhia përplas njerëzit e shkatërron objekte

Qyteti i Mekës në Arabinë Saudite është goditur nga moti i keq me stuhi ere e shira të rrëmbyer. Një video është bërë menjëherë virale në rrjet ku stuhia përplas pelegrinët në Xhaminë e Madhe të Mekës.

Erërat e forta kanë rrëzuar shtyllën dhe kanë shkatërruar objekte të tjera edhe në Xhedah. Qyteti i Xhedahut është mbuluar nga një stuhi e madhe pluhuri.

Meka u godit të martën nga erërat e forta lindore dhe një stuhi e fortë, duke shkaktuar dëme të mëdha në të gjithë vendin/Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...